Осінь. Для кожного ця пора має різні смаки, асоціації, барви та спогади. Але ми знаємо, що українська осінь смачна, барвиста й запашна.

Сьогодні хочемо запропонувати затишну й сучасну страву із традиційним продуктом гуцульською овечою бриндзею (про яку ми писали у статті Коротко про гуцульську овечу бриндзю) та домашньою локшиною, вимішаною на жовтках, а тому яскравим жовтогарячим кольором. 

 

Інгредієнти для локшини

• борошно — 200 г;
• яйце — 1; 
• жовтки — 2;
• сіль — 2 г;
• олія — 1 столова ложка; 
• бриндзя овеча — 100 г;
• вуджена підчеревина — 50 г.

Приготування

І 

Яйце та жовтки розколотіть виделкою, влийте до них олію та посоліть. Борошно просійте відразу на стіл, головне аби стіл був чистим та сухим. У просіяному борошні зробіть заглиблення в яке вилийте яєчну суміш та починайте замішувати тісто.  Тісто повинно не липнути до рук, бути щільним. В залежності від розмірів яєць, вам можливо знадобиться підсипати трохи борошна. Вимішене тісто, накрийте плівкою чи рушничком (аби воно не обвітрилось) і лишіть на 20 хв.

 

II

Тісто відпочивши стає еластичним та пружним,  розділіть його на 3-4 шматки, кожен з яких потрібно розкачати.  Чим тонше, тим ліпше. У моєму дитинстві бабуся викладала лляну накрохмалену серветку на велику подушку, а зверху розкачане тісто, аби воно підсохло.  10-15 хвилин буде достатньо, тісто можна лишити висихати на стільниці.

 

III

Завиваємо у рулет та нарізаємо смужками шириною до 5 мм. Кожну смужку розкрутіть і викладіть на припорошену борошном поверхню, аби тепер наша локшина добре просохла.

 

ІV

Локшину варити у підсоленому окропі 3-4 хв. Тим часом вуджену шинку чи сало, поріжте дрібним кубиком до 1 см та підсмажте на розігрітій пательні. Зварену локшину процідіть, та перекладіть до пательні із засмажкою, просмажте на великому вогні 30-40 секунд. Бриндзю подрібніть та щедро заправте нею домашню локшину.

 


 

Проєкт реалізується за підтримки:

 

 


 

Матеріал створено у межах партнерської співпраці з Громадською спілкою «Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів»

 


 

Ілюстрації: Софія Томіленко