Їжа – природна потреба, що об’єднує всіх людей. Натомість гастрономічні традиції, застільний етикет і кулінарні техніки – це те, що відрізняє одну культуру від іншої. Говорячи про їжу, можна торкнутися багатьох питань: соціальної взаємодії, економічного розвитку, громадського активізму, мистецьких акцій тощо. Ми зосередились на гастрономічних взаємовпливах – їстівних слідах контактів, проникнень і збагачення культур, що співіснували на території України.

Щодня в межах “Книжкового арсеналу 2019”, за підтримки партнерів – Польського Інституту у Києві, Чеського центру у Києві, Goethe-Institut в Україні та Французького інституту в Україні, проходили презентації актуальних іноземних мистецьких книг із сучасної гастрономії. У межах проекту також велися дискусії про спільне та відмінне в кулінарних традиціях українців та їхніх сусідів. Своїми думками та досвідом ділилися кулінари, фуд-фотографи, історики, журналісти та митці, - все це дало змогу слухачам пізнати національні кухні через історію та культуру. З іншого боку, фокус запланованих заходів дозволив визначити, наскільки сектор гастрономічних видань розвинутий в Україні, та яких книг не вистачає читачу.

Завданням проекту постало розширинення горизонту знань про харчову культуру українців та їхніх сусідів, розповісти історію співжиття різних етнічних традицій, які сформували нові смаки у національній кухні.

Спецпрограма Олени Брайченко «У своїй тарілці: off-air» було складовою проектів їzhakultura та радіопрограми «У своїй тарілці» на UA: Радіо Культура.

 

Партнери:

UA: Радіо Культура Мистецький Арсенал Goethe-Institut в Україні Польський Інститут у Києві Чеський центр у Києві Французький інститут в Україні


 

Публікації проекту:

Близькі та далекі історії україно-польських гастрономічних взаємин // Майя Галас, Олена Брайченко

Українська чеська кухня: минуле та сьогодення // Майя Галас, Олена Брайченко

Французька кулінарна традиція в Україні: історія та сьогодення // Майя Галас, Олена Брайченко

Фуд-стайлінг та попит на фуд-фотографію на німецькому видавничому ринку // Майя Галас, Олена Брайченко

Фуд-стартапи: Літератори в пошуках смаку та фанку // Майя Галас, Олена Брайченко