Матеріал публікується завдяки пожертвам та волонтерській підтримці, наданим Центру гастрономічних досліджень від спільноти їzhakultura. Підтримайте подальшу публікацію матеріалів!

 


 

Оладки - невеликі товсті млинці, страва що поширена в українській кухні. Їх найчастіше готують до сніданку, їдять здобривши сметаною, медом, чи варенням. 

Вони пухкі та ніжні, готуються з дріжджового тіста, або з додаванням у борошно розпушувача, соди. Розчиняють борошно кисляком, сироваткою чи водою. Переважно оладки мають ніжно-кислуватий смак. Найпоширеніші оладки вимішують з пшеничного борошна, але також їх готували  з гречаного й пшоняного. Гречані чи пшоняні оладки як і млинці, були поширені у час, коли використовували домашні невеликі жорна для подрібнення зернових. З кінця ХХ ст., набувають поширення овочеві оладки: з кабачків, гарбуза, моркви.

Оладки часто готували і досі готують у шкільних їдальнях, тому для багатьох це їжа, що асоціюються зі шкільним меню. У деяких кулінарних книжках на означення пухких, невеликих кругоподібної чи овалоподібної форми млинців можна зустріти назву "ляпуни" чи "присканці".

Оладки з яблук, один із розповсюджених варіантів приготування оладок. Загалом існує два варіанти використання яблук для приготування оладок. Перший: до  тіста додається натерті чи порізані дрібними шматочками яблука; другий:  яблуко ріжеться на пластини які занурюються у тісто, після чого смажаться на сковорідці.

 

! 
Кількість порцій: 2
Час на підготовку: 15
Час на приготування: 10
 

 

Інгредієнти

• 1 яйце
• 400 г кефіру 2,5 %
• 50 г цукру
• 250 г борошна пшеничного
• 3 шт яблука
• 1 г солі
• 3 г соди харчової
• 50 г олії соняшникової рафінованої для смаження
• 20 г цукрової пудри

 

Приготування

I

У миску налити кефір, покласти соду, перемішати і лишити на 5 хв. Додати сіль, цукор, яйце, перемішати та всипати борошно. Усе добре вимішати віничком до консистенції густої сметани.

II

Яблука почистити від шкірки, нарізати кружечками завтовшки 0,5 см, вирізати серцевину спеціальним або звичайним ножем.

III

У сковорідку налити олії на 1 см, розігріти на середньому вогні. Кожен кружечок яблука вмочити в тісто та викласти на сковорідку, смажити з двох боків, перевертаючи 4 рази.

IV

Перекласти на паперовий рушник, щоб забрати зайвий жир. Викласти оладки на тарілку і присипати цукровою пудрою.

 

Ідеальний варіант до сніданку. 

 


 

Фото Оксани Сибидло

 


 

Партнер

Український інститут

Рецепт входить до презентаційного видання присвяченого популяризації української кухні за кордоном "Україна. Їжа та історія", створеного їzhakultura та видавництвом їzhak, у партнерстві з Українським інститутом.