Рецепт є передруком оригінального матеріалу Вишуканий десерт з чорносливом, горішками і вершками опублікованого на сайті ВВС Україна і публікується з дозволу редакції

 


 

Чи асоціюється у вас слива з українською кухнею? Якщо ні, то цю недоречність необхідно виправити.

В українській гастрономічній традиції існує кілька способів зберігання і обробки свіжих слив. Їх сушать, вудять, гнітять, маринують, солять, варять. Тому сливових страв теж багато.

На Закарпатті вас пригостять пиріжками, гомбовцями з лекваром, на Полтавщині є нагода скуштувати оспівані в "Енеїді" Котляревського та неодноразово згадані у щоденнику генерального підскарбія Якова Марковича (1696 - 1770) "опішнянські сливи", Вінниччина й Поділля потішать неймовірно запашним чорносливом, який додають до борщів, пиріжків, печених реберець, тушкованої капусти.

Тому слива цілком може заслуговувати на звання одного з гастрономічних брендів України.

 

Латин по царському звичаю
Енею дари одрядив:
Лубенського шмат короваю,
Корито опішнянських слив…

"Енеїда", Іван Котляревський

 

Сьогоднішня солодка страва, хоч і стала хітом десертів наприкінці ХХ на початку ХХІ, має давнє коріння, адже її головний інгредієнт - слива. Історія популярності цього десерту, як і більшості ласощів згаданої доби, зумовлена браком солодощів у крамницях, кафетеріях, нестачі коштів у перше десятиріччя незалежності.

Домашні медовики, наполеони, сметанники, вафлі, горішки, трубочки зі згущеним молоком, манники, пиріжки і рулети, та звісно ж чорнослив з горішками та сметаною повсюдно готувались на весілля, дні народження та різноманітні ювілеї.

А відтак не дивно, що характерний смак чорносливу зі збитою сметаною (чи вершками) асоціюється з ласощами недалекого минулого, які будуть доречні і сьогодні. Тим паче, що пізня осінь найкраща пора для цього простого і корисного десерту. Адже саме восени є можливість придбати свіжий, якісний і не пересушений чорнослив.

 

! 
Кількість порцій: 4
Час на підготовку: 30 хв.
Час на приготування 15 хв.
 

 

Інгредієнти

• 200 г чорносливу
• 100 г лущених грецьких горішків
• 300 мл вершків 33%
• 30 г цукрової пудри


Приготування

У рецептах, де лише кілька складників, найважливіше - це якість кожного інгредієнту. Тому обирайте вуджений чорнослив без кісточки, запашний та насиченого чорного кольору.

І

Якщо ви маєте свіжий і якісний чорнослив, його достатньо обдати окропом. Інакше залийте окропом і лишіть на 15-20 хв. Горішки підсмажте на сухій сковорідці.

ІІ

До кожної сливи закладаємо просмажені і охолоджені горішки.

ІІІ

Вершки збити з цукровою пудрою. Аби вершки перетворились на густий крем, потрібно використовувати вершки не менше ніж 33% жирності, а перед збиванням - добре їх охолодити. Навіть ємність у якій плануєте збивати вершки, можна на кілька хвилин покласти до морозильної камери. Цукрову пудру додавати невеликими частинами під час збивання. І звісно пильнувати, аби не перетворити вершки на масло і сколотини.

ІV

Начинені горішки викладаємо у порційні ємності або одну посудину, зверху додаємо наші збиті вершки. Можна припорошити какао або посіченими дрібно горішками й лишити на 15-20 хв у холодильнику.

 

Цей класичний десерт минулого має всі шанси на любов і прихильність у сьогоднішньому дні.

 


  

Фото їzhakultura