Що сталося?

 1 литопада корпорація Mondelez, один з найбільших у світі виробників кондитерських виробів та снеків, зобов’язалася досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року. У рамках своїх зобов’язань Mondelēz International приєданалася до кампанії Business Ambition for 1.5°C й до «Race to Zero» від Організації Об’єднаних Націй, щоб «допомогти наростити імпульс» до декарбонізованої економіки. Серед іншого, компанія планує зробити усе пакування продукції придатним до переробки, зменшити кількість харчових відходів на 15% при виробництві та на 50% при збуті до 2025 року, а також замінювати викопне паливо на «зелені» джерела енергії, підвищувати енергоефективність печей для випікання печива та парових котлів. Окрім цього, Mondelez передбачає інвестиції у нові види транспорту, зокрема електромобілі та водневий транспорт. 

 15 литопада українська розробка ORTY потрапила до списку найкращих foodtech стартапів 2021 року від Techround. ORTY – це єдина система управління рестораном з онлайн-замовленнями. Система збирає в одному місці керування командою, контроль платіжних терміналів, замовлень на виніс, мобільних замовлень, маркетингу та інших процесів. Також ORTY дозволяє контролювати підозрілу діяльність на кшталт повернення коштів, анулювання товару або замовлення, прострочені замовлення чи замовлення із негативними відгуками. Проект створили Михайло Попчук та Радомир Новкович.

 16 листопада Національна ресторанна асоціація України (НРАУ) провела пресконференцію про дотримання закладами громадського харчування карантинних правил. Представники НРАУ закликали Кабмін зняти з рестораторів фінансову відповідальність за відсутність у відвідувачів відповідних документів (сертифікатів про вакцинацію, негативних ПЛР-тестів або довідки про одужання). У іншому разі, велика кількість закладів у країні зачиниться, а це поглибить безробіття та занепад ресторанної галузі в цілому. 

 22 листопада стало відомо, що Україна отримала право на проведення міжнародного конкурсу World Cheese Awards 2022. Фестиваль відбудеться в Києві наступного року. Вперше за понад 30-річне існування World Cheese Awards сироварів та сирних гурманів з усього світу прийматиме Україна.  

 

Що буде?

 28 листопада відбудеться знакова для українських рестораторів подія – вручення Національної ресторанної премії «Сіль».  Як повідомляють організатори, ІХ урочиста церемонія нагородження проходитиме в КВЦ «Парковий». Початок події – о 17:00 (2 години - зона Welcome drink). О 19:00 починається офіційна частина Премії, під час якої оголосять 17 найкращих закладів України за версією Премії. Подія проходитиме офлайн. Квитки на церемонію нагородження доступні за посиланням.

 29 листопада стартує 2-тижневий курс навчання кухарів у Кулінарній Академії від Асоціації шеф-кухарів України. Навчальна програма розрахована на людей із професійним досвідом у кулінарії та ресторанному бізнесі. У ході курсу студенти зможуть відпрацювати понад 20 кулінарних технік, а по проходженню навчання складатимуть екзамен, у результаті якого кухарям надаватимуть відповідні категорії. Серед викладачів курсу – Ігор Брагін, Микола Люлько, Олексій Повторейко та інші. Детальніше про курс можна дізнатися тут.  

 29-30 листопада в рамках проєкту програми ЄС ЕРАЗМУС+ працюватимуть Міжнародна осіння школа Жана Моне «Регулювання використання харчових добавок: імплементація Європейських підходів» та І Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми і практичні підходи виробництва та регулювання використання харчових добавок в країнах Європейського Союзу та в Україні». Заходи відбудуться на базі Національного університету харчових технологій у вигляді zoom-конференцій.  
Під час роботи школи Жана Моне будуть доповідатимуть фахівці та учені з країн Європейського Союзу, провідних закладів вищої освіти України, представники компаній харчової промисловості.  Учасники отримають сертифікати слухачів Міжнародної Школи Жана Моне програми ЄС Еразмус+. Реєстрація відкрита до 26 листопада тут
Реєстрація на І Міжнародну конференцію відкрита до 24 листопада тут

 7 та 8 грудня навчальний центр Fontegro проведе Український форум для шеф-кухарів та кухарів «СПРАВА В М'ЯСІ». Це один з вузькоспеціалізованих заходів Fontegro, присвячених  глибокому вивченню м'яса та птиці, технікам його приготування, хімічним та фізичним властивостям, особливостям та технічним вимогам. За описом організаторів, «10 найкращих спікерів та 10 найважливіх тем». Вартість квитка коливається від 1900 грн до 4200 грн. Місце проведення – Київ, Gastro Hub, Кільцева дорога 110а. Детальніше про подію отут