Рецепт є передруком оригінального матеріалу Гарбузове меню: каша з пшоном і крем-суп з паприкою опублікованого на сайті ВВС Україна і публікується з дозволу редакції

 


 

Попри всю легкість і простоту приготування гарбузової каші з пшоном, є кілька кулінарних дрібниць, які варто врахувати, аби отримати дійсно смачну та корисну страву.

Пшоно не містить глютену, який може спричиняти харчову алергію чи важку непереносність. Цей злак містить поліненасичені жирні кислоти, які корисні для організму, але саме через них пшоно може гірчити.

Коли зернівки пшона зберігаються довго й неправильно, жири окислюються, зерно стає гірким, пшоно втрачає свій жовтий колір і стає тьмяним. Тому купувати пшоно краще у невеликій кількості та зберігати в щільно закритій тарі, у темному і прохолодному місці, морозилці.

Багато рецептів пшоняних каш рекомендують спершу відварювати гарбуз у воді, яку потім злити. Але я пропоную цього не робити і готувати на молоці, так ви отримаєте насичений смак та густу консистенцію.

 

! 
Кількість порцій: 2
Час на приготування 60 хвилин
Рецепт без цукру та солі
 

 

Інгредієнти

• 500 г гарбуза почищеного
• 300 г (1 ½ склянки) молока
• 36 г (3 ст. ложки) пшона

Можливі додатки

• Мед, ліщина чи насіння соняшника

 

Приготування

І

Молоко заливаємо в неемальовану каструлю чи сотейник (інакше каша буде підгоряти) та доводимо до кипіння. Як тільки молоко закипіло, додаємо шматочки гарбуза (шириною до 3 сантиметрів), варимо 10-15 хвилин. Різні сорти гарбузів варяться по-різному, як тільки гарбуз легко розділяється виделкою, сміливо можете вимикати вогонь.

 

ІІ

Пшоно промиваємо кілька разів у холодній воді, потім заливаємо окропом, лишаємо на 3-4 хвилини і знову промиваємо.

 

ІІІ

Відварений гарбуз збиваємо блендером, всипаємо промите пшоно, перемішуємо і лишаємо на повільному вогні на 35 хвилин, аби зернівки пшона розварились. Каша вже не повинна кипіти, вона має повільно вмлівати.

Приготовлена за таким рецептом каша - запашна та густа. Я не додаю ні цукру, ні солі. Вони тут зайві, а от раджу присипати підсмаженими зернятками соняшника чи подрібненою ліщиною.

 


 

Фото їzhakultura