Кожен наш рецепт, це невеличка розповідь зі світу української гастрономії.

Сьогодні пропонуємо приготувати авторський рецепт від українського шефа Віталія Гуралевича у якому поєднанні українські продукти та сезонність - "Шпараги з шовдарем та бриндзею" 

Спаржа, шпараги, це не щось нове чи незвичне для українських земель? У народі існує назва цієї рослини, яку також називають «заячий холодок»! Ще в недалекому минулому спаржу активно вирощували у багатьох українських дворах, правда з декоративною метою, без нього не обходився жоден букет. Сьогодні кілька великих фермерських підприємств професійно вирощують різні види спаржі.

Важливими елементами цього салату, є й "гуцульська овеча бриндзя", перший український продукт з географічно зазначеним походженням товару, а карпатський шовдарь, український локальний спеціалітет.

 

Для початку вам знадобляться ніж, кухонна дошка, сковорідка, каструля, овочечистка, дисковий ніж, друшляк, млинок для солі та перцю, паперовий рушник, дерев'яна лопатка.

Складність приготування: 1

Час приготування: 10 хв. 

Рецепт розраховано на 2 особи.

 

Інгредієнти

• шпараги (спаржа) — 300 г,
• помідори черрі — 50 г,
• лимонний сік — 10 г,
• шовдарь (копчений свинячий окіст) — 50–60 г,
• гуцульська бриндзя — 30 г,
• олія — 20 г,
• масло вершкове — 20 г.

 

Приготування

Спаржу почистити. Закип’ятити воду і варити спаржу 1 хв, відкинути на друшляк, охолодити під проточною водою. Порізати спаржу під кутом 45˚ на шматочки завтовшки десь 0,5 см.

Ножем або слайсером порізати шовдарь тоненькими пластинками товщиною 1–1,5 мм.

На сковорідку налити олію, додати вершкове масло і нагріти, викласти порізану спаржу та помідори. Постійно помішуючи, смажити 2 хв, додати лимонний сік, перемішати. Висипати на попередньо підготовлений паперовий рушник, який вбере зайвий жир.

Викласти підсмажену спаржу гіркою на тарілку, покласти зверху пластинки шовдаря, присипати бриндзею. 

 

! 
Карпатський шовдарь можна замінити копченою, сиров’яленою шинкою, гуцульську бриндзю — будь-яким витриманим сиром (можна козиним).  

 


 

Фото Оксани Сибидло

 


 

Партнер

Український інститут

Рецепт входить до презентаційного видання присвяченого популяризації української кухні за кордоном "Україна. Їжа та історія", створеного їzhakultura та видавництвом їzhak, у партнерстві з Українським інститутом.