Коли ми чуємо "українська кухня" то передусім в голові зринають образи готових страв, що парують на столі, серед яких неодмінні символи української кулінарної традиції - борщ, вареники, ковбаси, сало, хліб. Та у сучасному світі, коли ваш борщ може бути приготовлений на основі заправки з італійського томатного соусу, а кавалок м'яса привезений з Бразилії, чи замислюємось ми над тим, як ми, люди, формуючи свої національні кухні, смакові уподобання, змінюємо світ навколо нас.

Як ми втручаємось у світ тварин, керуємось лише нашими бажаннями, з неймовірним апетитом "з'їдаємо" цілі види, але ненаситившись виводимо нові породи тварин, які б задовольняли бажання нашого шлунку? Чи хтось знає, що трапляється з тваринами, яких ми вже не хочемо тримати дома, вирощувати та їсти? Давайте розбиратись з нашою харчовою культурою та світом довкола.

Дивіться про це у відеозаписі ефіру авторської програми Олени Брайченко "У своїй тарілці" на UA: Радіо Культура, здійсненого проектом "їzhakultura" 8 вересня 2019 р.

Гостя ефіру: Наталія Рєзникова - начальниця відділу генетичних ресурсів тварин Інституту розведення і генетики тварин НААН ім. М.В. Зубця.

Також ви дізнаєтеся:
- які породи домашніх тварин були виведені у ХХ столітті, але зникають сьогодні,
- наскільки промислове вирощування тварин позначилось на зоологічному різноманіттю,
- які породи тварин затребувані сьогодні на ринку,
- чи можна спостеріагати тенденції в Україні до більш свідомого споживання та розуміння проблем у нинішній системі харчування,
- які породи зникли безповоротно і чи є це проблемою,
- наскільки різноманітний світ українських свійських тварин,
- детективну історію карпатської бурої корівки.