Події останніх років спонукали нас замислитись над світом навколо нас. Роззирнутись і подивитись на життя у близькій перспективі. Уважніше поглянути на те, де та як ми живемо, хто поруч із нами, без кого або чого нам, виявляється, добре, а від чого ми не в змозі відмовитись.

Їжа — одна з тих речей, без якої нам не обійтись, а наші кулінарні практики, гастрономічні звички та їх зміни вже давно стали об’єктами для досліджень.

Карантин, самоізоляція, спілкування онлайн змінили ритм життя багатьох. Ми ж спробували дивитися на ці зміни крізь призму оптимізму та показати, що цей час виявився сприятливим для деяких авторів. Хтось зміг знайти час для підготовки рукопису, а хтось переосмислив свої звички, здійснив ревізію власного життєвого простору, думок та ідей.

На подіях у межах програми ми розповіли вам про видання, яке закохує світ в українську кухню, книжку, яка змінює уявлення про харчування і кулінарне мистецтво доби Середньовіччя, та книжку, яка вчить орієнтуватись у світі вин і познайомитися з сучасною культурою їх споживання, і, зрештою, з виданням, яке дає змогу з гумором і самоіронією поглянути на наші з вами звички та кулінарні витребеньки. До того ж ми познайомили аудиторію із кулінарним світом Китаю — без кажанів і драми.

Спецпрограма проєкту їzhakultura покликана сприяти розвитку та формуванню в українському літературному просторі якісного сегмента гастрономічної літератури, перекладів актуальних досліджень з історії харчування. Програма розрахована на всіх, хто цікавиться сучасною кулінарією, історією їжі, гастрономічними дослідженнями. Вона спрямована на розвиток сектору гастрономічних видань, налагодження діалогу та співпраці між учасниками різних сфер: видавців, фуд-фотографів, фуд-стилістів, гастрожурналістів, блогерів, вчених, кухарів і гастрономічних ентузіастів.

 

Партнери:

     

 


 

Публікації проекту:

Дискусія «Українська кухня та імідж України у світі»

Дискусія «Несумне Середньовіччя що тоді їли, як розважались та де про це читати»