22 січня 2023 року у Буковелі в ресторані "Хвоя" відбулась вечеря до Дня Соборності України від ініціаторів проєкту "Воєнний Мішлен". Під час цієї вечері було зібрано 787 000 гривень на потреби військових. Серед лотів благодійного аукціону була книжка "Україна. Їжа та історія", яку продали за 50 000 гривень. 

 

Що таке "Воєнний Мішлен" пропонуємо дізнатись у сьогоднішньому матеріалу, ми поспілкувались із засновницею Антоніною Захаровою:

""Воєнний Мішлен" - це серія заходів, благодійних вечерь, яка збирає професіоналів своєї справи - шеф-кухарів і шеф -барменів у форматі фудпейрінгу, які готують спеціальне меню до заходу. Наш проєкт дозволяє не припиняти шефам своїх кулінарних експериментів, відкривати нові смаки, популяризувати українські продукти й страви, вдосконалювати техніки. Ми також переслідуємо і благодійну мету. Кожна вечеря супроводжується благодійним аукціоном з лотами від українських виробників. Це може бути вишитий вручно одяг від майстринь з Харкова, або дошки, які робить мій друг з Харкова. Його виробництво знищили росіяни, а власники, Тарас з батьком, стали до лав ЗСУ. Коли з’являється вільна хвилинка, з частини деревини, яка уціліла, він виготовляє дошки для кухні. На аукціоні розігруються книжки, що розповідають про українську кухню, вишиванки, хліб Паляниця, яку пече Ігор Лаврешин з 4 видів муки різних регіонів України."

 

Як виникла ідея цього проєкту та яка його цінність?

"На початку повномасштабного вторгнення багато шеф-кухарів волонтерили і готували їжу для військових. У мене виникла ідея благодійних вечерь, у яких би шеф мав змогу, принаймні на один день повернутись до кухні, саме як шеф: творчо й креативно.  Тому ми створили проєкт "Воєнний Мішлен", у якому би шефи розкрили свої кулінарні техніки, впровадили свої знання і досвід у приготуванні технологічно складних страв, пропрацьовували страви української кухні у авторській подачі, а не тільки готували у великих обсягах обіди.  Ми хочемо познайомити й з регіональними спеціалітетами. Ось до речі, коли ми у Чернігові проводили благодійну вечерю, приготували страву з сушеним херсонським кавуном, цього ж дня, Херсон було звільнено. І для організаторів, шефів і гостей, ця страва стала символічною. 

Гості мають змогу поспілкуватись із шефом, взяти участь у благодійному аукціоні, дізнатись щось нове, відчути інший ритм життя з різними емоціями. Вони не просто донатять на конкретну військову частину, а й отримують на пам’ять приємні речі з аукціону."

 

За подіями від організаторів Воєнного Мішлену можна стежити на сторінці Антоніни Захарової.