Що сталося ?
› 20 грудня ресторатор Міша Кацурін повідомив у своєму інстаграм-профілі про запуск акції «Привіт, Сусіде», покликаної «дарувати свято тим, хто його позбавлений». «Привіт, сусіде» — це коробка з набором для олів’є, маринованою куркою, різдвяним кексом, пряником, шоколадом та маленькою ялинкою. Потрібно замовити коробку (ціна 600 грн) та надати адресу того, хто її потребує. Якщо не знаєте адреси, можете замовити «Привіт, сусіде», а організатори відвезуть ваш набір до одного з будинків для людей похилого віку. «Для замовлення просто переходьте за посиланням у шапці мого профілю або пишіть у дірект будь-якого “Привіту”, — пише Кацурін.
› 21 грудня Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко повідомив, що цьогоріч Україна зібрала рекордний врожай зернових, зернобобових та олійних культур. «Ми завершуємо цьогорічний збір зернових, зернобобових та олійних культур рекордом у понад 106 млн тонн, перевищивши свій прогноз. Це абсолютний максимум за всю історію нашої держави», - написав Лещенко на своїй офіційній сторінці у фейсбуці. Зокрема, серед зернових культур найбільше зібрали пшениці, ячменю та гречки; зернобобових – гороху, проса та кукурудзи; серед олійних культур – соняшника, сої та ріпаку. Варто зауважити, що у січні-листопаді 2021 року зернові культури, олії, насіння олійних культур та макухи, тверді відходи від вилучення рослинних жирів і олій залишилися найважливішими складовими експорту. Усього продукція аграрного сектору цьогоріч склала 39,8% від загального експорту товарів з України. За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тараса Дзьоби, цей же сектор економіки в 2021 році показав найбільший відсоток росту порівняно з іншими галузями – 16%.
› 22 грудня відбулася конференція послів України «Дипломатія 30. Стратегія сильної держави». У ній взяли участь, зокрема, Перша Леді України Олена Зеленська та амбасадор української кухні у світі Юрій Ковриженко. Серед іншого, дружина Президента провела зустріч з подружжями послів. Як пані Зеленська відзначає на своїй сторінці у фейсбуці, «у нашому арсеналі «м’яка сила» – мова культури й гуманітарних проєктів». Серед тем обговорення:
• як і через які ініціативи позитивно представляти Україну за кордоном;
• пріоритетні напрями роботи Першої Леді: реформа шкільного харчування, яку зараз проводять в Україні, впровадження безбар’єрного середовища для всіх,боротьба з домашнім насильством;
• культурна дипломатія - запровадження у визначних туристичних місцях світу аудіогідів українською;
• і навіть тренди в дипломатичному одязі.
Під час виступу перша леді України відзначила важливу роль кулінарної дипломатії, адже “кухня буває більш промовистою за слова”. Саме цей напрям, за її словами, зараз відіграє важливу роль в популяризації української гастрономії та власне України у всьому світі.
«День за днем ми розповідаємо про те, чий насправді борщ та який у глибинному сенсі складний наш код. Про те, як ми вміємо вражати та наскільки самобутня наша нація. Ми розповідаємо про велику кількість важливих речей у прагненні миру та нових стратегій - стравами, виступами, колабораціями, майстер-класами. Гучними подіями та щоденною рутиною», - написав у своєму інстаграмі шеф Юрій Ковриженко.
› 23 грудня в Мінкультури повідомили, що в Сумах планують відновити садибу родини цукрозаводчиків Харитоненків. Харитоненки — відомий рід українських купців, промисловців та меценатів. Свою садибу вони збудували наприкінці 19 століття, однак з 90-х років минулого сторіччя її не використовували. Останнім часом Комплекс належав Міністерству освіти та науки, але зараз об’єкт знаходиться у незадовільному стані та потребує реставрації. Тому народна депутатка Тетяна Скрипка зініціювала передачу архітектурної пам’ятки до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики. Після цього кроку Національний заповідник «Глухів» має провести належну інвентаризацію майна Комплексу, визначити його вартість, провести індексацію основних фондів, а також укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури. Усе це відбуватиметься в рамках програми «Велика реставрація».
Що станеться?
› 17-19 січня в Кулінарній Академії пройде інтенсивний курс «Практика з шефами» для кухарів і рестораторів. За 3 дні 6 шефів приготують 6 страв. На учасників також чекає вечеря у 1-2 ресторанах з дегустацією 4-5 авторських страв. Серед викладачів курсу: Микола Люлько, Тарас Шевченко, Анатолій Добровольський, Іштван Андрела та інші. Повна вартість курсу – 9500 грн, для членів Асоціації шеф-кухарів і випускників Кулінарної Академії – 9000 грн, без відвідування ресторану – 8000 грн. Щоб забронювати місце та дізнатися деталі, переходьте за посиланням.
› 18 січня в Кулінарній академії починається базовий кондитерський курс, де на практиці. Курсом керуватиме шеф-кондитерка Катерина Цоцоріна. За 8 занять учасники пройдуть такі теми: ресторанна класика, відкриті і закриті еклери і шу, робота з пісочним тістом, чізкейки, макаруни на італійській і французькій мерензі, знайомство з мусом, робота з велюром, дзеркальною глазур’ю та шоколадним декором, робота з шоколадом.
На 8 занятті студенти пройдуть екзамен, самостійно приготувавши десерт. Вартість курсу – 10000 грн. Попередній запис обов’язковий. Дізнатися більше інформації та зареєструватися на курс можна за посиланням.
› 10-11 лютого 2022 року в селищі Таїрово під Одесою відбудеться IV Міжнародна науково-практична конференція «Успішне виноградарство та виноробство». Учасники заходу обговорять питання ефективного догляду за виноградниками як передумови високоякісних вин, сучасних технологій у виноробстві та виготовлення коньяків, граппи, чачі та інших напоїв і продукції з винограду. Організаторами виступають медіагрупа «Технології та Інновації» та Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є.Таїрова», громадська спілка «Укрсадвинпром». Науковий патронат здійснюють Одеська національна академія харчових технологій та Національний університет харчових технологій. Дізнатися програму конференції та зареєструватися для участі можна тут.
#ДАЙДЖЕСТ#АНОНС