Цього літа в Україні розпочав роботу проєкт «Гуцульські сирні плаї», який передбачає створення нового культурного продукту. Що це за продукт, чому важливий та потрібний - читайте у цьому анонсі.

 

* 
Плай - стежка в горах  

 

Передісторія 

Два роки тому у листопаді 2019 року «гуцульська овеча бриндзя» стала першим продуктом який отримав географічне зазначення походження товару. Це важливий крок, який збільшує переваги продукту, не лише в інформаційному полі, але й економічному. Отримання продуктом сертифікату географічного зазначення привертає увагу медіа, блогерів, а також впливає на економічне зростання виробників. Продукти з позначкою ГЗ (з географічним зазначенням) зазвичай продаються у 1,5-2,5 рази дорожче, аніж подібні. Це не випадковість і не маркетинг, а закономірність.

Статус продукту з географічним зазначенням отримати непросто. Потрібно довести тяглість традиції виробництва продукту, пояснити його прив’язку до конкретного регіону, у якому відбувається процес виробництва, підготовки та переробки продукту. Зрештою географічне зазначення - це завжди про взаємозв’язок між продуктом та місцевістю, конкретним регіоном.  

І нам дійсно є чим пишатись: виробництво овечої бриндзі налічує багатовікову історію, смак та органолептичні властивості цього сиру відповідають запитам прискіпливих гурманів.  Проте у сучасному світі шаленої конкуренції брендів та виробників ми маємо дбати про потужну і якісну промоцію вітчизняного якісного продукту. 

 

Про проєкт

Цього року, завдяки підтримці Українського культурного Фонду та Державного агентства розвитку туризму, а також спільним діям Асоціації виробників традиційних карпатських високогірних сирів та Асоціації карпатських ватагів, буде створено мережу туристичний маршрутів гірськими стежками до полонин, де кожен охочий зможе побачити традиції сироваріння, вівчарства, скотарства в українських Карпатах. 

Туристичні шляхи полонинами об’єднають два регіони - Закарпаття та Івано-Франківщину -  5 ОТГ та 13 локацій, більшість з який є сертифікованими виробниками сирів з географічним зазначенням - Гуцульської овечої бриндзі та Гуцульської коров’ячої бриндзи. Над розробкою маршрутів працювали, враховуючи досвід і вивчаючи дієвість французької моделі “Дороги сирів Савойї”. 

Господарства-учасники маршрутів «Гуцульські сирні плаї» зможуть реалізовувати не лише свою продукцію, але й культурний продукт, пропонуючи додаткові послуги. Подібні туристичні проєкти є додатковим інструментом збереження та популяризації традиційних способів виготовлення, що мають велику цінність для економіки і соціального життя краю. 

Окрім культурно-туристичної складової, реалізований проєкт буде підтримувати місцеві громади, адже сприятиме економічному зростанню та розвитку дрібного підприємництва в українських Карпатах.

 

Кому варто підписатись на сторінку проєкту

«Гуцульські сирні плаї» готує господарства та туристичні стежки, які дадуть змогу туристам, організованим групам чи тим хто подорожує самостійно, відпочити, скуштувати та придбати сири, побачити як живуть вівчарі, процес створення продукту та саме господарство. Таке безпосереднє залучення і знайомство з виробниками і традиціями сироваріння дозволяють найкраще зрозуміти цінність продукту та унікальність бриндзі. 

Організатори обіцяють потурбуватися про якість туристичних послуг. Для цього розробляють протокол для кожного господарства, аби перебування туристів було комфортним, затишним та безпечним. Вже цьогоріч планують встановити нові вказівники напрямків руху, надрукувати путівник та карти-схеми.

Аби не загубитись та знайти ще більше інформації про «Гуцульські сирні плаї», можна підписатись на сторінки проєкту у соцмережі. 

 

 


 

Проєкт реалізується за підтримки:

 

 


 

Матеріал публікується на правах реклами і створений у межах партнерської співпраці з Громадською спілкою «Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів»

 


 

Фото: Гуцульські сирні плаї