Через практику приготування та подавання їжі  можна пізнати країну. Для цього проєкт їzhakultura та Український інститут створили презентаційне видання про українську кухню, її практики, смаки та продукти.

До книги увійдуть науково-популярні тексти, присвячені гастрономічній історії та традиції, а також рецепти популярних українських страв у авторській інтерпретації від шеф-кухарів.

Дізнатися більше про експертів-науковців, що створили матеріали для теоретичного розділу книги, можна тут.

А детальніше про роботу над практичною частиною майстри-кухарі розкажуть самі.

 

В'ячеслав Попков, шеф ресторану «Riverside» (Чернігів), почесний член Асоціації шеф-кухарів України:

«Мені сподобалось працювати над книгою. Це був складний та захопливий процес. У тих стравах, над розробкою яких я працював, мені хотілося підкреслити смак поліської кухні, часом внести щось нове, але так, аби ключовим у страв лишався продукт, його якість та смак»  

 

Віталій Гуралевич, бренд-шеф ресторації «Хата» (Чернівці). У 2017 році входив до складу команди шеф-кухарів, яка у Брюсселі представляла українську кухню на CERCLE ROYAL GAULOIS за підтримки Надзвичайного і Повноважного Посла України в Королівстві Бельгія Миколи Точицького. Про роботу над книгою розповідає так:

«Давно мріяв про подібний командний проєкт, який дозволив би розкрити «красу» української кухні з використанням сучасних кулінарних підходів. Я захоплююсь давніми українськими кулінарними книгами. Відкриттям для мене свого часу стала книга Ольги Франко (1929-й рік видання), рецепти з якої надихали мене на нові страви, і я впроваджував їх у ресторанах, в яких працював. Думаю, мені вдалось у розробках страв до видання з кулінарної дипломатії представити смаки, що такі популярні в Україні, але й зберегти простоту рецептів, аби кожен зміг успішно приготувати ці страви вдома»  

 

Оксана Задорожна, бренд шеф-кухарка ресторану-пивоварні «Кумпель» (Львів), найбільшого ресторану галицької кухні «Голодний Микола», майже сорок років у професії:

«Запрошення взяти участь у проєкті стало несподіванкою, але й одночасно приємністю. Для мене це можливість віддати «у добрі руки» свої знання та досвід. Буду рада, якщо це принесе задоволення та насолоду людям, які будуть користуватись цією книгою»  

 

Ярослав Артюх, шеф та співзасновник ресторану «Vareniy», працював шеф-кухарем у ресторані «Канапа» (Київ) з 2014 по 2020, неодноразово представляв Україну на світових конкурсах, проводив тиждень української кухні в Лондоні:

«Я давно працюю над тим, аби українська кухня була не просто набором впізнаваних страв в країні чи світі, але й розвивалась у світовому контексті. Постійно експериментую та впроваджую інноваційні кулінарні техніки у, здавалося б, звичних стравах. У цій книзі я мав змогу представити рецепти знакових для української гастрономічної історії страв, як то «Київський торт» чи «Котлета по-київськи». Якщо ви бажаєте приготувати звичну страву, але здивувати гостей, раджу спробувати наш рецепт подвійних вареників. Головне не забувайте, що вміння приходить з досвідом, а ще ліплення вареників – це чудова нагода для тренування моторики, а також час та можливість для медитативних роздумів»  

 

Олена Жаботинська, бренд-шефиня та співвласниця мережі ресторанів «23»:

«Для мене українська кухня - це знайомство зі своєю великою родиною, розкиданою по всій країні. Ми не бачимося щодня, але пишаємося і радіємо, що ми є один в одного.
Кулінарні традиції є показником того, хто ти і де ти є. Це набагато більше, ніж прояв матеріального у твоєму житті. Це ближче до душі і є частиною твоєї історії.
Я виросла на Сході країни, у місті Гірник. Нині я пізнаю Львівські, Івано-Франківські кулінарні традиції через різні рецепти і технології приготування звичних страв: борщу, голубців, солодких пляцок. Я обожнюю їх і нескінченно пишаюсь українською кухнею. Завдяки моєму чоловікові та його великій родині мої особисті кулінарні історії продовжують розвиватись».  

 

Денис Комаренко, власник і шеф-кухар гастрономічного кафе «Тарілка» (Київ):

«Ми занедбали нашу давню культуру випікання хлібів, різних за смаком та формою. Можливо тому, що у минулому стандартизовані види фабричного хліба та брак їжі витіснили смак якісних хлібів. А, можливо, ми й досі не зрозуміли, що хліб, його випікання та роль у кулінарії, потребує знань та років практики. Як би там не було, я вже більше 10 років займаюсь вивченням та випіканням ремісничого хліба на заквасках та вірю, що знайдені у книзі рецепти допоможуть розкрити красу та смак українських хлібів»  

 

Видання буде доступне он-лайн, а також згодом з'являться і друковані примірники. Слідкувати за новинами про нього можна на сайті Українського інституту та порталі їzhakultura.

 


 

Фото надані героями матеріалу