Одна із важливих рис аматорської творчості — це художнє осмислення того, з чим художник стикається у своєму повсякденні. Саме тому натюрморт є невіддільним сюжетом наїву. Але, як заповідав класик, намальована їжа не завжди просто їжа.

Зображене на полотнах рідко було простим переказом навколишнього світу митця. Контекст — умови й обставини, мода й традиція — визначав, що та як зобразить самоук у своїй роботі. Мотиви для вибору об’єктів мистецької інтерпретації мали й внутрішній характер: їжа могла виступати метафорою. 

 

13 жовтня 2020 о 20:00, у онлайн-лекції Олени Брайченко, дослідниці гастрономічної культури — про зображення їжі та культурні контексти у яких вона була змальована/зображена/створена. Це розмова про візуалізацію повсякденного та екзотичного на полотнах художників наїву. А також про один продукт який часто зустрічається на полотнах майстрів чи сюжетах народної культури, та лишається непомічений дослідниками.


Посилання на сторінку онлайн заходу/YouTube сторінку Ya Gallery

 


 

Лекція є частиною програми Фестивалю наївного мистецтва. Фестиваль наївного мистецтва — проєкт про творчість без меж у форматі без обмежень. Ті, що захоплюються, досліджують, збирають і творять український наїв, об’єдналися, щоб відкрити нову мистецьку сторінку. Це перший онлайн-фестиваль наївного мистецтва, який поєднує розважально-просвітницьку, виставкову та дослідницьку частини.

 

Кураторська група:

- АЛІСА ЛОЖКІНА
- ПАВЛО ГУДІМОВ
- ОЛЕКСАНДР ЛЯПІН
- ЛІДІЯ ЛИХАЧ
- ІРИНА САВЧЕНКО
- ПЕТРО ГОНЧАР
- АТЕЛЬЄНОРМАЛЬНО

СТВОРЮЮТЬ НОВЕ ПРОЧИТАННЯ ТРАДИЦІЙ ТА ТЕНДЕНЦІЙ, ІСТОРІЇ ТА СУЧАСНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО НАЇВУ.

 

Це проєкт, у якому поруч із рейвом на занедбаній кухні, під музику невідомого діджея проходить дискусія артфахівців. А помежи рафінованого музейного простору стоїть старенький диван, довкола якого неприборкана творчість генія-аматора. Більш як 30 подій фестивальної програми: презентації, екскурсії, лекції, майстер-класи, дитячі квести, дискусії, покази фільмів і музичні вечірки. Конференція за участі українських та іноземних дослідників наївного мистецтва. Час, місце та формат знайомства з наївним мистецтвом обираєте ви!



Сторінка події у Facebook