Їжа – природна потреба, що об’єднує всіх людей. Натомість гастрономічні традиції, застільний етикет і кулінарні техніки – це те, що відрізняє одну культуру від іншої. Говорячи про їжу, можна торкнутися багатьох питань: соціальної взаємодії, економічного розвитку, громадського активізму, мистецьких акцій тощо. Цьогоріч ми зосередимось на гастрономічних взаємовпливах – їстівних слідах контактів, проникнень і збагачення культур, що співіснували на території України.

Поговоримо про сучасні кулінарні книги які вже давно переросли формат збірників рецептів. Гастрономічна книга сьогодні – це путівник у світ історії чи сучасного мистецтва, кулінарних традицій народу або неймовірні відкриття професіоналів кухарської справи. На полицях книгарень можна знайти книги від історії квасолі до артбуків всесвітньо відомих художників. Нині створення кулінарної книги гуртує фахівців із різних галузей і професій. Тому розмова про гастрономію об’єднує так багато людей та дає нагоду поспілкуватись про історію, мистецтво, подорожі, народну культуру, світові кулінарні тренди та особисті досвіди.

Щодня в межах “Книжкового арсеналу” спільно з партнерами – Польським Інститутом у Києві (Польський Інститут у Києві / Instytut Polski w Kijowie), Чеським центром у Києві (Чеський центр у Києві), Goethe-Institut в Україні (Goethe-Institut Ukraine) та Французьким інститутом в Україні (Французький інститут в Україні / Institut français d'Ukraine) – проходитимуть презентації актуальних іноземних мистецьких книг із сучасної гастрономії. У межах проекту також вестимуться дискусії про спільне та відмінне в кулінарних традиціях українців та їхніх сусідів. Своїми думками та досвідом поділяться кулінари, фуд-фотографи, історики, журналісти та митці, - все це дасть змогу пізнати національні кухні через історію та культуру. З іншого боку, фокус запланованих заходів дозволить визначити, наскільки сектор гастрономічних видань розвинутий в Україні, та яких книг не вистачає читачу.

Цей проект покликаний розширити горизонт знань про харчову культуру українців та їхніх сусідів, розповісти історію співжиття різних етнічних традицій, які сформували нові смаки у національній кухні.

Спецпрограма Олени Брайченко (Олена Брайченко) «У своїй тарілці: off-air» є складовою проектів їzhakultura (Їжакультура) та радіопрограми «У своїй тарілці» на UA: Радіо Культура.

Запрошуємо зануритись у пізнання смаків минулого та сучасності, а також взяти участь у дискусіях про добросусідство й гастрономічні взаємовпливи.

22 травня
16:00 – 16:45. Зал «Екслібрис».
Розмова «Близькі та далекі історії україно-польських гастрономічних взаємин» з істориком Ігорем Лильо.
Організатори: їzhakultura, Польський Інститут у Києві.

23 травня
11:00 – 11:45. Зал «Екслібрис».
Розмова «Українська чеська кухня та сучасний світ чеської гастрономічної книги».
Учасники: Сергій Коваленко, Юрій Семенов, Петро Мідянка.
Організатори: їzhakultura, Чеський центр у Києві.

24 травня
11:00 – 11:45. Зал «Екслібрис».
Розмова «Французька кулінарна традиція в Україні: історія та сьогодення» з істориком Оленою Пивоваренко та рестораторкою Наталією Невядомською.
Організатори: їzhakultura, Французький інститут в Україні.

25 травня
17:00 – 17:45. Кафе Європа.
Розмова та презентація книг: «Фуд-стайлинг та попит на фуд-фотографію на німецькому видавничому ринку: найкрасивіші кулінарні книги та трендові фудблоги».
Учасники: Нікі Волш, Макс Фабер. Модераторка: Олена Брайченко.
Організатори: Goethe-Institut в Україні, їzhakultura.

26 травня
11:00 – 11:45. Зал «Екслібрис».
Розмова «Фуд-стартапи: Літератори в пошуках смаку та фанку: розмова про сучасні національні кухні та гастрономічні ініціативи, як способи самоідентифікації».
Учасники: Данні Клаппер, Ольга Терницька. Модераторка: Марія Шубчик.
Організатор: Goethe-Institut в Україні, їzhakultura.

 

Приходьте дивитися, слухати та куштувати!

Квитки можна придбати за посиланням: https://bit.ly/2WkwyGN

Сторінка спецпрограми у Фейсбуці: https://www.facebook.com/events/637305686714761/