Чи відчували ви, наскільки нерівномірний інформаційний простір? Приміром про французьку кухню можна почути та побачити тисячі світлин у пабліках друзів та знайомих, фактично у кожному великому місті України вже є ресторани грузинської кухні, а що вже казати про японські суші, які вміє накрутити кожен бажаючий навіть у себе вдома. Та що, казати, сьогодні національні кухні, іноді виконують дипломатичні місії - розповідаючи нам про свою країну, культуру, колорит.
Та давайте поміркуємо, чому кухні одних країн нам добре знані і відомі, а про інші ми лише десь щось чули. І чи це справедливо? Цікаво й те, що відстань між країнами чи розмір держави, тут не грає жодної ролі. Тож нині ми поговоримо про вірменську кухню, її минуле та сучасність.
Дивіться про це у відеозаписі ефіру авторської програми Олени Брайченко "У своїй тарілці" на UA: Радіо Культура, здійсненого проектом "їzhakultura" 29 вересня 2019 р.
Гостя ефіру: Ольга Карі - Засновниця гастрономічного блогу Каріфуд (Karifood), авторка книги "Рибка дядечка Завена".
Також ви дізнаєтеся:
- яка вона вірменська кухня сьогодні,
- як радянська влада деформувала наші уявлення про народні кухні, що ми знаємо про "кухню народів Кавказу", та яке місце в цій плавильні вірменській кухні,
- яких змін зазнала вірменська народна кулінарна культура після геноциду 1915 року,
- чи сильно змінилась вірменська кухня за останніх 100 років,
- правду і міфи вірменської гостинності,
- найдивовижні гастрономічні історії сьогоднішньої Вірменії, куди їхати та що шукати.