Скільки б вам не було років, на питання про найзначущу кулінарну книгу і досі висока ймовірність почути назву "Книга о вкусной и здоровой пище". Про цю книгу мріяли, її купували для подарунку, а картини з неї стали взірцем до святкового столу для тисячі українців. Образ цього гастрономічного російськомовного бестселлеру, перший тираж якого вийшов аж у 1939 році, витіснив з пам'яті інші унікальні українські кулінарні книги, що друкувалися тисячними тиражами. І в першій чверті минулого століття, українські кулінарні книги були не менш бажаними та омріяними. Та нещадна історія ХХ ст., не лише затерла рецепти з цих книг, але й інформацію про авторок, їх стиль та долю довгий час нічого не було відомо.

Тож якою була українська гастрономічна книга у минулому, хто і для кого їх писав та видавав, чи була це прибуткова справа? Про все це вже у новому випуску авторської передачі "У своїй тарілці" з Оленою Брайченко.

Ми гадаємо, що прийшов час реанімувати забуті імена та історії успіху україномовних кулінарних книг.

Дивіться про це у відеозаписі ефіру авторської програми Олени Брайченко "У своїй тарілці" на UA: Радіо Культура, здійсненого проектом "їzhakultura" 13 жовтня 2019 р.

Гості ефіру: Лариса Латипова та Оксана Хмара, засновниці проєкту “Авторська кухня українська”.