Що було?

 30 листопада 24 народних депутати зареєстрували у Верховній Раді проект Постанови №6361 «Про встановлення Дня українського борщу». Авторами проекту є народний депутат (ПП «Слуга народу») Микита Потураєв, народний депутат (ПП «Голос») Ярослав Юрчишин, голова ГО «Інститут культури України» Євген Клопотенко, і адвокат, голова громадської організації «Центр формування політики» Максим Костецький. Як зазначається в пояснювальній записці, "Метою проекту Постанови є забезпечення охорони культурної спадщини, збереження уніфікованої української кухні та популяризації української культури в світі, посиленню суспільної уваги до збереження і вшанування традиційної української кухні та культури, тяглості культурної традиції шляхом відзначення на державному рівні Дня українського борщу."
Документом пропонується відзначати День українського борщу щорічно у другу суботу вересня.

 30 листопада Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) повідомила, що голод в країнах Латинської Америки та Карибського басейну досяг найбільшої точки від 2000 року. Згідно з Регіональним оглядом продовольчої безпеки та харчування 2021, лише за один рік і в умовах пандемії COVID-19 кількість людей, які страждають від голоду, зросла на 13,8 млн, досягнувши загалом майже 60 млн осіб. У 2020 році чотири з десяти людей у регіоні відчували помірну або серйозну відсутність продовольчої безпеки, що на 60 мільйонів більше, ніж у 2019 році. Це найрізкіше зростання показника порівняно з іншими регіонами світу. Як зазначено у доповіді, у 2020 році жінки сильніше потерпали від відсутності продовольчої безпеки (41,8 %), аніж чоловіки (32,2 %). Водночас, зростає поширеність ожиріння: зараз кожен четвертий дорослий житель регіону страждає від цієї проблеми. 

 2 грудня ФАО повідомила, що Індекс продовольчих цін ФАО за листопад досяг найвищого рівня за останні 10 років (134, 4 пункти – на 27% вище, ніж у листопаді 2020 року). Найбільше здорожчала молочна продукція. Світовий імпортний попит на сухе молоко та вершкове масло був високим, оскільки покупці очікували скорочення пропозиції на ринку. Зріс також Індекс цін на зернові ФАО. Хоча ціни на кукурудзу незначно зросли, а на рис залишилися на стабільному рівні, вартість пшениці досягла максимального рівня з травня 2011 року. Варто зауважити, що Україна у 2021 році експортувала до ЄС удвічі більше насіння, аніж минулого року. Найбільше експортували кукурудзи та пшениці. Незначне зниження цін відбулося лише на рослинні олії (0,3 %) та м’ясо (0,9 %).  

 3 грудня стало відомо, що благодійна організація компанії Мак Дональдз «Фундація Дім Рональда МакДональда» зведе перший в Україні Дім Рональда МакДональда. Будівництво планується в Києві на території найбільшої дитячої лікарні в Україні «ОХМАТДИТ». Як зазначають на сторінці «Фундації» у фейсбуці, у Домі буде 50 окремих кімнат, які зможуть забезпечити більше 18 000 безкоштовних ночівель на рік родинам у комфорті та поруч з дитиною. Завершення будівництва попередньо заплановане на кінець 2023 року.

 

Що станеться?

 З 3 по 10 грудня у Києві триватиме тиждень Франції в Україні, або «Більше Франції». Проєкт вже вдруге ініціює Франко-українська торгова палата, щоб ознайомити з французьким мистецтвом життя для всіх охочих. За кілька тижнів до новорічних свят організатори запрошують познайомитись або заново відкрити французьку продукцію по всій Україні, серед яких, вино і харчові продукти в супермаркетах або у французьких ресторанах та кафе.
Серед активностей – майстер-класи «Бьюті секрети парижанок» та для дітей з випічки різдяного печива, кулінарні подорожі регіонами Франції, дегустація вин та навіть Ельзаський вечір, де під живу джазову музику можна буде насолодитися вечерею традиційної кухні та скуштувати витончені святкові десерти. Детальний розклад та інші нюанси можна глянути тут.

 Від 10 грудня в українських магазинах одноразові пластикові пакети більше не будуть безкоштовними, а продаватимуться за ціною від 2 до 3 грн за штуку. При чому до використання у всіх сферах обслуговування дозволяють лише біорозкладані пакети для упаковки у виробництві. За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів суб’єктів господарювання каратимуть штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн, а за повторне протягом трьох років вчинення такого ж порушення — у розмірі від 3400 до 8500 грн. Таким чином, в Україні починає діяти перший етап відмови від пластикових пакетів. З 10 березня 2021 року вводиться другий етап, в якому законом буде заборонено продавати: тонкі і надтонкі пластикові пакети. Такі пакети можна буде закупити за спеціально встановленими цінами державою і тільки в особистих цілях. Усього для адаптації та виведення з обігу пластикових пакетів держава надає три місяці.

 13 грудня Асоціація шеф-кухарів України проведе майстер-клас сет-меню 6 рук «Зимове меню», безкоштовний для членів Асоціації (решті охочих потрібно заплатити 500 грн). Як зазаначають організатори, формат майстер-класу надасть можливість учасникам в один день побачити одразу 3 майстер-класи, які проведуть 3 шеф-кухарі – Юрій Лось, Максим Прихідько та Віталій Галаєв. Забронювати місце та отримати детальнішу інформацію можна за посиланням

 17 грудня в InterContinental Kyiv відбудеться церемонія нагородження переможців Ukraine Tourism Awards 2021 – головної туристичної премії країни. Подія пройде за присутності представників держави, експертів з туризму, кращих тревел-блогерів країни та зіркових гостей. Захід організовують Київська Туристична Асоціація та громадська спілка Visit Ukraine за підтримки Державного агентства розвитку туризму України та партнерів. Цього року відзначатимуть кращих гравців ринку, які показали приклад нестандартних рішень та продовжували роботу в умовах коронакризи, намагались підвищувати рівень обслуговування, а також приділяли особливу увагу інклюзивному туризму. Голосуватимуть за переможців у 14 номінаціях:
• Найкращий туристичний оператор
• Найкращий заміський комплекс
• Серце авіа простору 
• Відкриття року у готельній сфері
• Найсмачніший ресторанний борщ
• Найкращий туристичний медіаблогер
• Місто мого серця
• Регіональний прорив року
• Найкращий екскурсійний гід 
• Амбасадор #мандруйукраїною
• Найкращий природний парк
Та 3 номінації інклюзивного туризму: 
• Доступний туризм. Гостинність без меж
• Доступний туризм. Комфортна ресторація
• Доступний туризм. Безбар’єрна культура
Збір заявок на участь у премії відкрито до 07.12 до 18:00 за посиланням.