Минулий тиждень (і не тільки) був багатим на події, тож наша підбірка усіх найважливіших новин вже тут.

 

Що було?

 19 листопада кінокомпанія «Дрімворкс» спільно з ООН, Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) та Фондом ООН запустили цифрову кампанію #TrollsFoodHeroes. Тролі компанії "Дрімуоркс" закликають своїх фанатів вживати  корисну та екологічну їжу (зокрема овочі та фрукти) та запобігати псуванню харчів. Акція відбувається в контексті Міжнародного року овочів та фруктів, яким Генасамблея ООН проголосила 2021 рік. 

 19 листопада Українська ресторанна асоціація офіційно звернулася до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля із проханням посприяти ресторанній галузі та пропонувати витратити 1000 гривень за вакцинацію у закладах громадського харчування. Як зазначають на сайті організації, ця ініціатива додасть причин населенню вакцинуватись, даватиме гроші в українську економіку та допоможе галузям, які вже другий рік страждають від карантинних обмежень.

 21 листопада посол української кухні у світі Юрій Ковриженко став членом найстарішого та головного ордену шефів Франції та усього світу. Йдеться про товариство Disciples Escoffier International, створене 1954 року на честь виданого французького кулінара Огюста Ескоф’є. Організація зберігає традиції, розвиває та популяризує високу французьку кухню. Юрій Ковриженко – перший серед українських кухарів, прийнятий в орден. Як він пише, в Україні дуже скоро створять філію Disciples Escoffier International. Ця подія свідчитеме про визнання нашої країни на світовій гастрономічній арені. 

 25 листопада стало відомо, що київський ресторан Istetyka переміг у номінації «Найкращий інтер'єр ресторану/бару» премії Dezeen Awards 2021. Простір закладу облаштувала українська студія живого дизайну та архітектури Yakusha Design. В інтер'єрі Istetyka контрастують грубий бетон, поліроване каміння та гладка сталь. Чисті лінії із натуральних та перероблених матеріалів, для яких використано традиційні українські техніки, створюють спокійний простір для споживання їжі. «Дизайн дуже простий, але в ньому так багато текстур з чудовою композицією. Дизайнерам вдалося створити загалом чистий, простий інтер’єр, який однак містить у собі культурний відтінок», коментують журі. 

 26 листопада стало відомо, що восени 2022 міжнародну конференцію Gastromasa проведуть у Києві. Меморандум про співпрацю голова Державного агентства з розвитку туризму України (ДАРТ) Мар'яна Олеськів та засновник заходу Гьокмен Созен підписали на форумі “Велике будівництво: авіація та туризм”. Як зазначила у своєму дописі очільниця ДАРТ, щоб більше людей у світі дізналося про українську культуру та їжу, необхідно запрошувати до країни більше іноземних шефів, компаній та виробників. Україні необхідні великі міжнародні івенти, які націлені на збільшення впізнаваності України у світовій гастрономії. За її словами, завдяки Gastromasa, яка за шість років існування стала провідною гастрономічною подією світу, Туреччина збільшила гастротуризм у країні вдвічі.

 Ну і головна подія тижня, що минув! 28 листопада оголошено переможців дев’ятої національної ресторанної премії СІЛЬ 2021. Зі 145 закладів з 22 міст України, що змагались за нагороду, до 17 найкращих потрапили:
  • Найкращий ресторан української кухні: Ресторація Бачевських - Baczewski Restauracja, м. Львів
  • Найкращий м’ясний ресторан: Stakehouse, м. Київ 
  • Найкраща кав’ярня: Foundation Coffee Roasters, м. Одеса 
  • Найкращий ресторан національної кухні: Ресторан Fratelli, м. Одеса 
  • Найкращий ресторан з винною картою: Vino e Cucina. Ristorante/Enoteсa, м. Київ 
  • Найкращий пивний ресторан: THIS IS ПИВБАР (вул. Лисківська) 
  • Відкриття року: Fenix Asia, Fenix Italia м. Київ 
  • Найкращий бар: Parovoz Speak Easy, м. Київ 
  • Найкраще міське кафе: Жизнь Замечательных Людей м. Київ 
  • Найкращий ресторан при готелі: Panorama Edem Resort Medical & Spa, м. Львів
  • Найкращий заміський ресторан: Terrace by the lake, Edem Resort Medical & Spa, Львівська обл. 
  • Найкращий пивний бар: Varvar Bar, м. Київ 
  • Найкраща кафе-пекарня: PAUL Ukraine official, (Городецкого) м. Київ 
  • Найкращий ресторан азійської кухні: Тайський Привiт, м. Київ 
  • Найкраща кондитерська: SHOco. на Угорській , м. Львів 
  • Найкращий винний бар: Win Bar - Винний бар, м. Київ 
  • Вибір журі: Fish&Pussycat Sushi Bar, м. Київ
Церемонія нагородження відбулась у Києві в КВЦ «Парковий».

 

Що буде?

 Із 25 листопада в Україні стартували гест-бартендинги від Song Cha TEAm. На заходах амбасадор Song Cha в Україні Костянтин Бойко, та переможець конкурсу #SongChaRitualCompetition Олександр Тангелов розкажуть про чайні дистиляти та як готувати на їх основі смачні коктейлі. Перший гест вже відбувся 25 листопада у Харкові. Наступні пункти призначення:
  • 3 грудня, Одеса, Boffo Gallery bar
  • 10 грудня, Львів, Yoki
  • Останній захід відбудеться в Києві
За оновленнями інформації можна слідкувати отут та тут.

 30 листопада та 3 грудня в ресторані сучасної київської кухні «Глек» проходять «Благодійні вечері в темряві «03:00». Організатори (ресторан сучасної київської кухні «Глек», музей у темряві "Третя після опівночі" / 03:00 та всеукраїнська благодійна акція «Щедрий вівторок») описують їх так: романтична вечеря з вишуканими стравами, смак яких потрібно вгадати у цілковитій темряві; жива гра на фортепіано у виконанні незрячої музикантки, офіціанти — незрячі гіди музею у темряві "Третя після півночі". Ресторан пропонує на вибір два таємних сети (основне меню з рибою та вегетаріанське), кожен з яких містить три вишуканих страви з відповідними складовими. Гості можуть вказати на сайті дієтичні уподобання та обмеження, і їх врахують під час приготування страв. Увесь прибуток з вечерь буде спрямований на безкоштовні екскурсії в музеї у темряві «Третя після опівночі» для дітей із вразливих груп населення. Детальнішу інформацію можна отримати тут.

 5 грудня Кулінарна академія пропонує авторський майстер-клас пекельного шефа «Пекельної кухні» Алекса Якутова. У меню шеф-кухаря м'ясного ресторану - карпачо з тунцем і телятиною, качка з арахісовим соусом та картопляний різотто із судаком. Вартість майтер-клау -1500 грн. Забронювати місце та дізнатися деталі можна за посиланням