Раді анонсувати наш спільний з America House проєкт Sweet Home

Поштовхом до його створення стало дослідження Олени Брайченко, присвячене кулінарній рубриці заснованого Союзом Українок Америки часопису «Наше життя». 74 роки історії цього журналу віддзеркалюють розвиток домашньої кухні українок США: від збереження національних гастрономічних традицій до перейняття місцевої кулінарної моди.

Напередодні свята Дня подяки ми вирішили розповісти майже сторічну гастрономічну історію україно-американських взаємин та показати, як рецепти формують нашу ідентичність. В рамках проєкту Sweet Home відбудуться лекції про історію і традиції української кухні США та про роль рецептів і кулінарних книг в контексті міжкультурної взаємодії.

Також в America House паралельно проходитиме серія кулінарних майстер-класів American Food Stories, які знайомлять відвідувачів з американськими кулінарними традиціями.

Перша лекція «Українська кухня в США: історія смаку та традиції» Олени Брайченко відбудеться 7 листопада о 19:00. Дослідниця зробить екскурс до кухонь українців США середини ХХ ст. та розповість, які страви на них готувались та як українці сприймали кулінарні традиції американців, зокрема меню до свята Дня подяки.

На другій лекцї «Що говорять рецепти: негастрономічні розповіді кулінарних книг» Богданець Світлана розкаже про рецепти як засоби культурної комунікації, про спільне у літератури та кулінарії та про соціальні контексти й підтексти кухарських книг. Подія відбудеться 14 листопада о 19:00.

Приходьте на події їzhakultura в America House та слідкуйте за нашими анонсами.

 


 

Ілюстрація: Ілля Угнівенко