Ми давно не експериментували з таким форматом, але цього тижня вирішили повернутись із підбіркою новин. У цій публікації ми зібрали інформацію про те, що сталося минулого та позаминулого тижня, а також про те, що має відбутися.
Що сталося?
› 28 жовтня Український центр культурних досліджень провів підсумкову конференцію проєкту «Дослідження гастроспадщини України: традицій гостинності та культури приготування страв, як основи для розвитку креативних індустрій регіонів».
Захід відбувся за підтримки Українського культурного фонду. Серед учасників конференції були Ірина Констанкевич, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, Костянтин Грубич, сценарист та ведучий програми «Смачна країна» й однойменної рубрики в програмі «Ранкова хвиля» на «Громадському радіо», кореспондент «ТСН-тиждень». Серед іншого, під час конференції оголосили переможців конкурсу ідей для гастростартапів. До трійки найкращих потрапили «На перепічку в Турійськ» від Турійської територіальної громади, Волинська область, «Буляники» - бойківська вулична їжа» від Болехівської територіальної громади, Івано-Франківська область та “Віртуальна інтерактивна музей-ресторація кулінарної спадщини Князів Любомирських” від рівненської ГО “Гільдія кухарів Рівненщини”.
› 5 листопада відбулася Всеукраїнська конференція: «Засади науково-практичного супроводу захисту гастрономічної спадщини». Серед завдань конференції - розробка програми дій з поширення знань щодо захисту гастрономічної спадщини. Конференція ініційована експертами проекту «Вітрина Закарпаття», членами громадських організацій «ІМАГО КУЛЬТУРИ» і «Дороги вина та смаку України».
› 5 листопада Держпродспоживслужба опублікувала найважливішу інформацію про систему контролю за продуктами харчування НАССР. Цю систему головним чином використовують у школах, але насправді її можна реалізувати будь-де. Ось шість базових критеріїв, які допоможуть максимізувати безпеку харчову безпеку:
1) контроль температури (або відомості про контроль) від моменту виготовлення їжі до її споживання;
2) контроль якості – підтверджувальні документи мають бути, незважаючи ні на що;
3) контроль вологи. Волога – це найбільше зло на кухні, особливо для продуктів тривалого зберігання;
4) сусідство продуктів і різних процесів – чистий і брудний посуд не товаришують;
5) гігієна працівників – приходити хворим на роботу не можна, як і палити в робочому одязі на вулиці;
6) контроль терміну придатності їжі. В Україні цю норму порушують найчастіше.
Що планують?
› 9 листопада у Полтаві відбудеться 6й Регіональний Гастрономічний Форум від Асоціації шеф-кухарів України. Під час Форуму відомі шеф-кухарі - Вячеслав Попков, Олексій Повторейко та Денис Левицький - проведуть 3 майстер-класи. А управлінці та ресторатори зможуть відвідатити 3 семінари, де спеціалісти ресторної сфери розкажуть про маркетинговий та юридичний аспекти, внутрішні комунікації в ресторанному бізнесі.
› 15 листопада, Кулінарна Академія Асоціації шеф-кухарів України проведе майстер-клас 2CHEFS. У межах майстер-класу шеф-кухарі Дмитро Кривошап та Віталій Гуралевич приготують страви азійської та української кухні.
› 27 листопада відбудеться CREATIVE CHEFS SUMMIT 2021. Організатором події виступає Перша Українська Асоціація Шеф-кухарів. Головна тема події – трансформації в гастрожитті під час пандемії. На захід запросили 5 шеф-кухарів з-за кордону та 5 шефів із України. Подія буде цікава для власників ресторанів та інвесторів, постачальників кухонного обладнання та інвентарю, фермерів і, звичайно ж, кулінарів. Радимо бронювати квитки чимраніше, адже від 16 листопада вони дорожчатимуть.
#ДАЙДЖЕСТ#АНОНС