На каналі Федерації грецьких товариств України з'явилось відео яке ми рекомендуємо вам переглянути та зануритися у світ кухні греків Надазов’я. 

Над роликом працювали Тетяна Богадиця, директорка музею історії та етнографії греків Приазов'я, Олена Богатирьова, к. біол.наук, завідувачка кафедри загальної та біологічної хімії №1 ДНМУ .

Відео, звісно не розкриває всі тонкощі приготування чи історії кухні греків, але про піту - прісний пшеничний корж, піту з листкового тіста загорнутою равликом, спосіб нарізання м'яса "хайма" та суп з галушками, які формуються ложечкою та дрібні вушка з м'ясом знайдете.  

Поціновувачі гастрономічних цікавинок, напевно будуть задоволені розповіддю про фарш з рисом, який завивається у сітку, сальник (жирова черевна складка). Без цієї страви не обходяться свята, так само як і на свята має бути традиційне печиво "турта" - пиріг з листкового тіста і м'яса. 

І про солодощі. Ви побачите хураб'є, лапшевнік, флуто, чак-чак, халва, принц, тель-тель.

 

Що нам не вистачало, так це опису до тексту, адже більшість локальних назв на слух важко сприймати.

 

 

Авторка фільму: Дар'я Лугова, оператора: Андрій Бабкін. Координаторка: Анна Овчаренко, експертка-консультантка, докторка історичних наук, Ірина Пономарьова.

 


 

Фото - кадр з відеоролику проєкту "Кухня греків Надазов’я: смак, спокуса та натхнення"