Наша щотижнева збірка новин вже тут! Лишаємо внизу свіжий список усіх подій, що відбулися чи відбудуться, щоб ви нічого не пропустили. 

 

Що було? 

 7-10 жовтня пройшов один з найпрестижніших винних конкурсів у світі — Sélections Mondiales des Vins Canada. Українські вина від GRAEVO отримали золото та приз журі на міжнародному винному фестивалі в Канаді. Серед більш ніж 1900 зразків вина з 32 країн судді відзначили оранжеве вино Terracotta 2016 (Prix du Jury, Best of Show та золото, 90/100 балів) і витримане червоне вино «Сапераві Сандотрен 2019» (золото, 90/100 балів). 

 12-13 листопада у Львові відбувся четвертий і останній регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування». Серед іншого, під час форуму презентували результати Всеукраїнського дослідження «Знання, ставлення та практика щодо здорового харчування та реформи шкільного харчування серед дітей, батьків, управлінців та працівників закладів освіти», проведеного Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ), швейцарсько-українським проєктом DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти», українсько-швейцарським проєктом «Діємо для здоров’я», дослідницькою компанією «Info Sapiens» за підтримки Посольства Швейцарії в Україні. Зокрема, за результатами дослідження:
– 40% закладів освіти бракує кухарів.
– 29% управлінців стверджують, що загальне ставлення батьків до харчування в закладах освіти покращилося.
– 83% громад позитивно сприймають реформу, цілком або переважно розуміють її мету – створити якісне, корисне та смачне харчування для школярів.
– 48% кухарів потребують додаткового навчання для дотримання нових стандартів харчування

 

До спільної акції Української ресторанної асоціації та МОЗ «У цьому закладі безпечно» долучилося понад 1000 закладів з усієї України. За один місяць на вхідних дверях, футболках персоналу або сторінках ресторанів, кав’ярень та барів України з’явилися зелені логотипи, які повідомляють гостям про те, що 100% персоналу закладу вакциновано, а сам заклад працює під час введення Червоної зони епідеміологічної небезпеки. Флешмоб розпочався 6 жовтня й триває досі. Отримати шаблон логотипу акції можна на сайті Української ресторанної асоціації або у соцмережах, написавши у приватні повідомлення.

 

Що буде?

 З 9 листопада по 11 грудня триватиме колективна виставка «Popcorn» в Imagine Point Gallery. Як зазначають організатори, виставка є спробою відповісти на питання «У чому полягає феномен всеосяжності попкорну у нашій традиційно не-попкорновій культурі?». Вхід безкоштовний.