Анонс: 11 квітня на “Культурному проекті” стартує курс “Гастрономічні шедеври літератури” дослідниці Світлани Богданець

Курс “Гастрономічні шедеври літератури” присвячений темі їжі у європейській літературі. Він розповідає про відомих письменників-гурманів та твори, які буквально пробуджують читацький апетит.

Слухачі курсу дізнаються про знакові страви у текстах класиків, кулінарні вподобання героїв та літераторів, про бенкети реальні та фантастичні, гастрономічну поезію, а також про найцікавіші кулінарні книги.

“Вишукані страви та гарні книжки поєднує задоволення, яке ми від них отримуємо. Їжа є невід'ємною частиною літературної кухні, а кулінарні вподобання авторів та героїв можуть бути не менш цікавими, ніж самі художні твори”.

Протягом 9 лекцій учасники познайомляться з бенкетами у давньоримській літературі, середньовічними іграми з їжею, гастрономічним патріотизмом фламандців та кулінарною ксенофобією в українській літературі. Дізнаються про те, як французькі письменники у ХІХ сторіччі препарували смак, разом з Дікенсом вирушать у гастрономічну мандрівку Англією та відкриють для себе експерименти з їжею у творах російських авангардних поетів.

Лекторка – Світлана Богданець – літературознавиця, дослідниця харчової семантики. Авторка наукових статей про гастрономічні образи в українській літературі. Виступала з публічними лекціями в рамках Книжкового Арсеналу, Форуму видавців, Kyiv Comic Con та проєкту Symbolon.

Дізнатися більше про курс та придбати абонемент на лекції можна на сторінці “Культурного проекту”.