Вітаємо всіх на їzhakultura

їzhakultura - це незалежний проект, що має на меті ділитися знаннями про минуле і сучасне української кухні, гуртувати охочих долучитися до вивчення гастрономічної культури, харчових практик, взаємодії їжі і суспільства. 

Віримо, що наш проект сприятиме популяризації гастрономічної історії. 

У розділі КРАМНИЦІ ви можете знайти ретельно підібрані книги, які ми любимо самі і радимо вам. Ми вирішили оминути звичні збірники рецептів і натомість підібрали ті публікації, котрі мають свою історію та особливу ідею. Сподіваємось, що з часом кількість якісної гастрономічної літератури збільшиться, а новинки припадуть вам до душі. 

У теці ТЕКСТИ знаходяться найрізноманітніші матеріали що стосуються антропології їжі, історії гастрономії, ролі та образу їжі в літературі, візуальному мистецтві. Тут ви знайдете і довгі аналітичні матеріали фахівців, що базуються на архівних, польових матеріалах, але викладені у легкій та простій формі, а також короткі міркування про нас з вами, наші харчові уподобання, смаки, кулінарну моду минулого і нинішню. Сподіваємось, що серед  вас будуть охочі покритикувати нас чи поділитися власними ідеями чи думками. 

Ну і звісно, чи може бути сайт про їжу без СТРАВ? Хоча наша мета далека від того аби вчити готувати, але  для настрою та атмосфери долучаємо і сторінку практичну. Проте, не сподівайтесь там побачити звичний фуд-блог. Ні, у цій теці на вас чекатимуть спроби кулінарної мандрівки у минуле за сторінками найрізноманітніших кухарських книг, а ще рецепти від знаних кулінарів.  

 

Автор проекту Олена Брайченко